המכללה האקדמית אשקלון
המכללה האקדמית אשקלון: ספרייה

שירותי הספרייה

לתשומת לבכם! ספריית המכללה פועלת בכל התחומים בכפוף לחוק זכות יוצרים, התשס"ח - 2007. חוק זה מחייב את כל המשתמשים בספרייה, בשירותיה ובאתר הספרייה. על פי הוראות החוק, אסור בהחלט לצלם חלק ניכר מתוך יצירות שקיימות לגביהן זכויות יוצרים ללא קבלת רשות מבעלי הזכויות, פרט לצילומים במסגרת טיפול הוגן ביצירה לשם לימוד עצמי, מחקר, ביקורת, סקירה או תמצית עיתונאית - וזאת רק במידה הדרושה לצורך אותה מטרה בלבד. נוסח מלא של חוק זכות יוצרים, התשס"ח - 2007.
 
השאלה          השאלה בין ספרייתית          יעץ          צילום והדפסה
 
שירותי השאלה
השאלת ספרים
כל הסטודנטים של המכללה האקדמית אשקלון, חברי הסגל האקדמי והמנהלים זכאים לקבל שירותי השאלת ספרים מן הספרייה. ההשאלה מתבצעת עם הצגת כרטיס קורא או כרטיס סטודנט בדלפק ההשאלה בקומת הכניסה. המועד להחזרת הספר יסומן באמצעות חותמת, ויימסר לקורא בתום פעולת ההשאלה. יש להקפיד להחזיר את הספרים במועדם. קורא המחזיר ספר באיחור צפוי לקנס בגין האיחור.  
לתשומת לבכם, הזכות להשאלה היא אישית ואינה ניתנת להעברה!
 
  
השאלת ספרים מהשאלה מוגבלת 
ספרים מהשאלה מוגבלת (מדלפק ההשאלה) ניתנים להשאלה בימים א'-ה' משעה 17:30 ואילך, וביום ו' מהשעה 11:00 עד סגירת הספרייה. החזרת הספרים תיעשה בבוקר יום המחרת עד השעה 9:30. ספרים שיושאלו ביום ו' יוחזרו ביום א' עד השעה 9:30.
 
תעריפי קנסות על איחורים בהחזרת ספרים
יש להקפיד על תאריכי החזרת הספרים. איחור במועד ההחזרה כרוך בתשלום קנס: 5 ש"ח קנס בעבור כל יום לספר שנשאל בהשאלה רגילה. איחור בהחזרת ספרים "שמורים" כרוך בקנס של 5 ש"ח לכל שעה (סה"כ כ-50 ש"ח ליום).
נוסף לכך, רשאית הנהלת הספרייה לשלול לקורא את זכות ההשאלה לתקופה מוגדרת.
 
הארכת תקופת ההשאלה
תוכנת הספרייה מבצעת הארכה אוטומטית לספרים שאין להם ממתינים או מסיבות אחרות. על הסטודנט לעקוב אחר כרטיס הקורא שלו באינטרנט או בדלפק ההשאלה ולבדוק שהתאריך אכן השתנה. ניתן לבצע הארכה לתקופת ההשאלה באמצעות האינטרנט דרך כרטיס הקורא של הסטודנט. להסבר מפורט על הפעולה לחץ כאן. לביצוע הארכה לתקופת ההשאלה של הספר כנס לכרטיס קורא.
כמן כן ניתן לבצע הארכה לתקופת ההשאלה באמצעות הטלפון או בדלפק ההשאלה שבקומת הכניסה.
מס' טלפון לביצוע הארכת ההשאלה: 08-6789154
שעות לביצוע הארכת השאלה בטלפון: ימים א' עד ה' – בין בשעות: 08.30 - 19.00.

ימי ו' וערבי חג בין השעות 08.30 - 12.00.

 
המתנה לספרים מושאלים
ניתן להזמין ספר, קרי להירשם כממתין לספר שמושאל לקורא אחר. הפעולה מתבצעת באמצעות האינטרנט. להסבר מפורט לחץ כאן. לביצוע הזמנה לספר מושאל כנס לכרטיס קורא. כמו כן ניתן להזמין ספרים בדלפק השאלה. בתום הפעולה יינתן למזמין תאריך החזרה צפוי של הספר.
 
החזרת ספרים לספרייה
החזרת הספרים תיעשה באמצעות תיבה להחזרת ספרים הממוקמת ליד דלפק ההשאלה בקומת הכניסה. ספרים מהשאלה מוגבלת יש למסור במועד החזרתם לספרניות בדלפק ההשאלה.
הקורא אחראי על הפריטים המושאלים על שמו עד להחזרתם לספרייה!
 
 
השאלה בין-ספרייתית
הפריטים שניתן להזמין בהשאלה בין-ספרייתית:
- ספרים
- מאמרים מתוך כתבי עת
לספרייה הסכמי השאלה עם ספריות אוניברסיטאיות (בן גוריון, בר אילן, חיפה)

לידיעת המזמין:
הודעה בדבר הגעת הפריט לספרייה תשלח אליך לתיבת הדוא"ל שסיפקה לך המכללה (חשוב שכתובת הדוא"ל שלך תהיה מעודכנת בכרטיס הקורא).
איסוף הפריט:
לאחר שנודע לך כי הפריט סופק לספרייה, הנך מתבקש להגיע בהקדם למשרד האחראית לשירותי ההשאלה הבין-ספרייתית. את המאמר ניתן לקבל מודפס או באמצעות דוא"ל.

הערות לסטודנט:
כסטודנט הנך נהנה מסבסוד בדמי הטיפול. השרות כרך בתשלום של 15 שקלים לספר/מאמר. הנך רשאי לשאול את הספרים המוזמנים מספריות אחרות שצויינו לעיל לתקופה שתיקבע על פי דרישות הספרייה המשאילה. השאלת הספר תירשם בכרטיס הקורא של המזמין. לקבלת השירות יש למלא את הטופס ולפנות לאחראית ההשאלה הבין-ספרייתית. michalsw@ash-college.ac.il

הערות לסגל אקדמי:
מרצה מקומי זכאי להזמנת ספרים/מאמרים מספריות אחרות ללא תשלום.
מרצה לא מקומי המעוניין בשירות זה, עליו לשלם עבור השירות בהתאם לתעריפים הנ"ל.
 
שירותי יעץ
שירותי יעץ ניתנים במשך כל שעות הפעילות של הספרייה. השירות כולל:
  • הדרכות אישיות על פי תאום מראש
  • הדרכות קבוצתיות יזומות על ידי הספרייה או על ידי מרצים
  • סיוע נקודתי באיתור מידע
  • טיפול בבקשות סיוע המופנות בדואר אלקטרוני
  • יעץ מקוון
 
 
שירותי צילום והדפסה
לשימוש הסטודנטים מכונות צילום ומדפסות, המופעלות על ידי כרטיס צילום או באמצעות כרטיס אשראי.
 
"שאל מידען"

השירות החדש "שאל מידען" מאפשר לכל סטודנט וכן לחברי הסגל האקדמי לפנות לספרנית בשאלות, ותוך 2 ימי עבודה תוכל לקבל תשובה לשאלתך. אל תהסס להשתמש בשירות זה ונשמח לעמוד לשירותך. לקבלת השירות לחץ "שאל מידען" בתפריט ראשי של הספרייה.